Ukrainian English Russian

З метою духовно-патріотичного та морально-культурного виховання слухачів Дніпровського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України 02.08.2018 року викладачами циклу загальноправових дисциплін проведена факультативна лекція «Молодь проти насильства».

 Під час лекції були доведені основні положення ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 та розглянута історія виникнення акції «16 днів проти насильства».

Загальновизнано, що насильство в суспільстві тісно пов'язане з домашнім насильством. Члени суспільства, які виросли в умовах насильства, самі стають його носіями. Цей Закон визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім'ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї.

На превеликий жаль, так сталося, що проблема поширення насильства є актуальною і болючою для нашої країни. Особливо турбують численні факти насильства і жорстокості по відношенню до дітей та жінок. Насильство – це страшне явище, яке не повинно траплятися ні з ким. Але воно трапляється! Діти потерпають від насильства кожного дня, в кожному населеному пункті. Факти жорстокості відбуваються всюди: в сім'ях, учбових закладах, на вулицях. Кожен може постраждати від насилля, частіш за все жертвами стають саме діти. Тому не можна бути осторонь і вважати, що ця проблема нас не стосується! Поширення насильства в нашому суспільстві – проблема не тільки психологічна або педагогічна, а насамперед соціальна. Розповсюдження цього явища серед населення має відповідні причини економічного, соціального та психологічного характеру. Назвемо основні чинники розповсюдження агресії: зниження рівня життя значної частини населення (бідність), безробіття, зростання кількості сімей з конфліктним та асоціальним стилем виховання, виховання дітей методами фізичного і психологічного тиску, доступність алкоголю та наркотиків для дітей та молоді, зниження морально-етичного рівня населення, наростання неформальних молодіжних об'єднань кримінальної направленості, в яких домінує культ сили.

stop nasylstvu

Давайте об'єднаємося проти насильства і скажемо ні

насильству в суспільстві,

насильству над жінкою,

насильству в сім'ї,

знущанням в армії

та іншим проявам насильства.